Cirkev: Neubližuj blížnemu svojmu

Autor: Ľubomír Dobrovodský | 8.4.2011 o 18:00 | Karma článku: 8,10 | Prečítané:  1809x

My sme v našej Cirkvi analyzovali, kde nastal problém v komunikácii, keď Ježiš, či Buddha hlásali svoje mierové posolstvá. Prvú chybu spravil už Mojžiš, keď prišiel s desiatimi božími prikázaniami. 10! Dofrasa! Kto si to má pamätať? Ktoré je prvé, ktoré druhé? Už to, že ich bolo desať, tak presiahol intelektuálnu kapacitu ľudstva. 10 vecí sa nikto nenaučí len tak. Marketing totálne zlyhal. Potom prišiel Ježiš a ten povedal "Miluj blížneho svojho ako seba samého." Marketingovo to bolo už lepšie, ale aj tak strela na prázdno.

Toto jeho posolstvo pochopila iba menšina.

Viete, ono: "Miluj blížneho svojho" znie síce cool, ale keď si to preložíte, tak to znie ako: Miluj šéfa svojho, miluj tamtoho bezdomovca, miluj svokru svoju... To presahuje absolútne možnosti každého človeka.

FAIL.

Ja neznášam kopec ľudí a nie som ochotný ich milovať. Čo s tým?

Na svete máme more zbytočných náboženstiev s komplikovanými knihami a komplikovanými heslami, ktorým rozumie iba málokto. To je kameň úrazu.

My sme sa rozhodli, že nebudeme mať svätú knihu, ale iba sväté odporúčanie: Neubližuj blížnemu svojmu.

Dokonalé!

Keď si to preložíte tak to môže znieť ako: Neubližuj šéfovi, neubližuj svokre, neubližuj tamtomu náhodne okoloidúcemu... To je vcelku aplikovateľné, nie?

Jo!

A nie je to ani ťažko interpretovateľné. Ak si nie ste istý, či vaše konanie niekomu môže ublížiť, tak máme na to geniálny princíp. Spýtajte sa.

Ak chcete niekomu fyzicky ublížiť, tak sa ho spýtajte: Ublížilo by ti, ak by som ťa fyzicky napadol? Ak vám odpovie "áno", tak je jasné, že to nemáte robiť.
Ale racionálny rozum by vám to mal povedať aj tak... ale nie každý človek je obdarený rozumom, takže je namieste sa niekedy pýtať.

Ak chcete niekomu niečo ukradnúť, tak sa ho spýtajte, či by mu to ublížilo. Ak povie "áno, vadilo by mi, keby si mi to ukradol", tak to nerobte.

Famózne!

Ak chcete podviesť svoju manželku, či manžela, tak sa ho spýtajte: Ublížilo by ti, ak by som ťa podviedol? Ak odpovie "áno", tak to nerobte.

Úžasne jednoduché, nie?!

Sami sa čudujeme, akí sme geniálni.

Pri Mojžišovi máme pocit, že ľudia sa dostali iba k 1. bodu a to: 1. Nebudeš mať iných bohov okrem mňa!

A tak mal každý za Boha iba Boha, či Allaha a kradli, lúpili, bojovali, mordovali sa atď. Pri tom to ešte zvaľovali nato, že sú hriešni.

My vás nenazývame hriešnikmi, iba antirozumní. Sme si vedomí, že niekoho rozumová kapacita nezvláda city, či komplikované riešenia. Veríme však, že každý človek by chcel byť aspoň raz za čas dobrým človekom.

My to chceme všetkým uľahčiť a prvý a jediný bod je: Neubližuj nikomu živému.

Predsa len to "blížnemu" je rôzne interpretovateľné.

Takže ešte raz: bez ohľadu na presvedčenie, svetonázor, farbu pleti, sexuálnej orientácii, vierovyznania, politického presvedčenia, hudobného vkusu, umeleckého vkusu, vkusu - neubližujte živému tvoru.

Toto naše učenie je voľne šíriteľné a kto ho bude uplatňovať vo svojom živote, tak po smrti dostane, čo si zmyslí. Fakt. My nie sme obmedzení na nebo, peklo, či 77 panien. U nás dostanete, čo len budete chcieť. :)

Život... ten je na vás... a môžete o sebe tvrdiť, že ste dobrý človek.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.

DOMOV

Danko zatiaľ nepovedal, ako ďalej, krízu budú riešiť v piatok

SMS-kou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.


Už ste čítali?