Ako som sa stal ateistom

Autor: Ľubomír Dobrovodský | 16.3.2011 o 19:10 | (upravené 19.3.2011 o 15:45) Karma článku: 8,89 | Prečítané:  2557x

Jedna moja príhoda z detsva tu mala veľmi pozitívny ohlas a spomenul som si na ďalšiu. Keď som bol malé decko, tak mi mama čítala detskú Bibliu. Už sme mali prečítané rozprávky od Dobšinského, Ruské rozprávky, Indiánske rozprávky, Grécke báje a povesti a tak prišiel rad aj na detskú Bibliu. Veru, aj tie Biblické rozprávky sa mi veľmi páčili.

Príbehy to boli veľmi pekné, ale pravdupovediac, ten Boh mi bol trocha nesympatický. Furt sa chcel len každému pomstiť, každému sa vyhrážal a nerozumel som, prečo ho tí Židia poslúchajú. Ja by som ho neposlúchal.

Vyhnal ľudí z raja kvôli nejakému jablku, zabíjal deti v Egypte, potom poslal potopu, lebo sa mu tu nič nepáčilo... bol divný, ale také boli všetky rozprávkové bytosti. Bol som na to zvyknutý už z gréckych, egyptských a iných povestí.

Keď sme si však čítali Nový Zákon, tak ten Ježiš, napriek tomu, akého mal otca (Boha), bol vcelku sympaťák. Pomáhal ľuďom, bol to dobrák a vedel konať zázraky. Toho som mal rád.

Jedného dňa, keď som bol veľmi neposlušný (možno sa to stávalo často), tak mi niekto povedal, že ak budem robiť stále zle, tak ma Boh potrestá.

A táto veta bola pre mňa pamätná, pretože som si vduchu povedal: Čo mňa nejaký úbohý Boh, čo furt sa každému len vyhrážal, má čo trestať? Tak nech to len skúsi!

Odvtedy som Boha neznášal. Z princípu. Odmietal som veriť v jeho existenciu, lebo som si nevedel predstaviť, že taký šašo môže riadiť môj osud. Pre mňa bol typickým tyranom. A pamätám si ešte, že keď bola vonku búrka a blesky, tak som podišiel k oknu a hučal som, nech ma teda ten prekliatý Boh potrestá a hodí do mňa blesk!

Nehodil :D

Boh ma nikdy nepotrestal a to som mu už všeliako nadával a rúhal sa a čojaviem čo... ešte aj ten Satan mi bol sympatický, lebo proti nemu bojoval... Ježiša som mal však rád, to bol dobrý človek.

O niekoľko rokov som si povedal, že možno na tom Bohu niečo je (a možno nie je). A tak už nie som ateistom, ale panenteistom. Ale to v podstate jedno, je to len taká moja osobná viera.

P.S. Nepridáte sa do mojej novej cirkvy?
http://dobrovodsky.blog.sme.sk/c/259173/Zakladam-Svatu-Cirkev-svateho-Svetoveho-Mieru.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Únos. Film, ktorý vznikol napriek výstrahám právnikov

Pri nakrúcaní prvého slovenského trileru bola aj mama Roberta Remiáša.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.

TECH

Akadémia vied má päť slabých ústavov, dva špičkové

Päť ústavov nestojí na pevných základoch.


Už ste čítali?