Ako som sa stal ateistom

Autor: Ľubomír Dobrovodský | 16.3.2011 o 19:10 | (upravené 19.3.2011 o 15:45) Karma článku: 8,89 | Prečítané:  2537x

Jedna moja príhoda z detsva tu mala veľmi pozitívny ohlas a spomenul som si na ďalšiu. Keď som bol malé decko, tak mi mama čítala detskú Bibliu. Už sme mali prečítané rozprávky od Dobšinského, Ruské rozprávky, Indiánske rozprávky, Grécke báje a povesti a tak prišiel rad aj na detskú Bibliu. Veru, aj tie Biblické rozprávky sa mi veľmi páčili.

Príbehy to boli veľmi pekné, ale pravdupovediac, ten Boh mi bol trocha nesympatický. Furt sa chcel len každému pomstiť, každému sa vyhrážal a nerozumel som, prečo ho tí Židia poslúchajú. Ja by som ho neposlúchal.

Vyhnal ľudí z raja kvôli nejakému jablku, zabíjal deti v Egypte, potom poslal potopu, lebo sa mu tu nič nepáčilo... bol divný, ale také boli všetky rozprávkové bytosti. Bol som na to zvyknutý už z gréckych, egyptských a iných povestí.

Keď sme si však čítali Nový Zákon, tak ten Ježiš, napriek tomu, akého mal otca (Boha), bol vcelku sympaťák. Pomáhal ľuďom, bol to dobrák a vedel konať zázraky. Toho som mal rád.

Jedného dňa, keď som bol veľmi neposlušný (možno sa to stávalo často), tak mi niekto povedal, že ak budem robiť stále zle, tak ma Boh potrestá.

A táto veta bola pre mňa pamätná, pretože som si vduchu povedal: Čo mňa nejaký úbohý Boh, čo furt sa každému len vyhrážal, má čo trestať? Tak nech to len skúsi!

Odvtedy som Boha neznášal. Z princípu. Odmietal som veriť v jeho existenciu, lebo som si nevedel predstaviť, že taký šašo môže riadiť môj osud. Pre mňa bol typickým tyranom. A pamätám si ešte, že keď bola vonku búrka a blesky, tak som podišiel k oknu a hučal som, nech ma teda ten prekliatý Boh potrestá a hodí do mňa blesk!

Nehodil :D

Boh ma nikdy nepotrestal a to som mu už všeliako nadával a rúhal sa a čojaviem čo... ešte aj ten Satan mi bol sympatický, lebo proti nemu bojoval... Ježiša som mal však rád, to bol dobrý človek.

O niekoľko rokov som si povedal, že možno na tom Bohu niečo je (a možno nie je). A tak už nie som ateistom, ale panenteistom. Ale to v podstate jedno, je to len taká moja osobná viera.

P.S. Nepridáte sa do mojej novej cirkvy?
http://dobrovodsky.blog.sme.sk/c/259173/Zakladam-Svatu-Cirkev-svateho-Svetoveho-Mieru.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?